İçeriğe geç

Atabey Yol Tarifi

Isparta Atabey yol tarifi; yazımızda öncelikle Atabey şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Atabey’e nasıl gidilir? Atabey yol tarifi? Atabey yol haritası? Atabey İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Atabey İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Atabey, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Atabey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 223 km2’dir. Atabey ilçesinin rakımı ise 1.042 m olarak hesaplanmıştır. Atabey ilinin Kuzeyinde Senirkent, doğusunda Eğirdir, batısında Gönen, Güneyinde ise Isparta Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Atabey ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Atabey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Atabey ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.761 nüfusa sahiptir.

Atabey İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Atabey Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Atabey’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Atabey Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Atabey’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Atabey’e Nasıl Gidilir? Atabey Yol Tarifi

Atabey’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Atabey’e gelebilirsiniz. Atabey karayolu ile Isparta şehir merkezine 24.2 km, İstanbul’a yaklaşık 570 km, Ankara’ya yaklaşık 381 km, İzmir’den ise yaklaşık 402 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Atabey ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Atabey ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.