İçeriğe geç

Atabey Posta Kodu

Atabey Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Atabey Posta Kodu Sorgulama

Atabey’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Atabey ilçesi Hakkında

Atabey ilçesi alan olarak Türkiye’nin eskiz yüz beşinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Atabey, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Atabey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 223 km2’dir. Rakımı ise 1.042 m olarak hesaplanmıştır. Atabey ilinin Kuzeyinde Senirkent, doğusunda Eğirdir, batısında Gönen, Güneyinde ise Isparta Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Atabey ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Atabey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Atabey ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.662 nüfusa sahiptir.

Atabey Posta Kodu
Atabey Posta Kodu