İçeriğe geç

Aslanapa Yol Tarifi

Kütahya Aslanapa yol tarifi; yazımızda öncelikle Aslanapa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aslanapa’ya nasıl gidilir? Aslanapa yol tarifi? Aslanapa yol haritası? Aslanapa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aslanapa İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Aslanapa, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Aslanapa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 731 km2’dir. Aslanapa ilçesinin rakımı ise 1.031 m olarak hesaplanmıştır. Aslanapa ilçesinin Kuzeyinde Tavşanlı, doğusunda Kütahya Merkez, batısında Çavdarhisar ve Emet, Güneyinde ise Gediz ve Altıntaş ilçeleri bulunmaktadır. Aslanapa ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aslanapa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aslanapa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.945 nüfusa sahiptir.

Aslanapa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aslanapa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aslanapa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aslanapa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aslanapa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aslanapa’ya Nasıl Gidilir? Aslanapa Yol Tarifi

Aslanapa’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aslanapa’ya gelebilirsiniz. Aslanapa karayolu ile Kütahya şehir merkezine 44.7 km, İstanbul’a yaklaşık 372 km, Ankara’ya yaklaşık 331 km, İzmir’den ise yaklaşık 312 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aslanapa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.