İçeriğe geç

Aslanapa Posta Kodu

Aslanapa Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Aslanapa Posta Kodu Sorgulama

Aslanapa’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Aslanapa ilçesi Hakkında

Aslanapa ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz kırk dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Aslanapa, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Aslanapa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 731 km2’dir. Rakımı ise 1.031 m olarak hesaplanmıştır. Aslanapa ilçesinin Kuzeyinde Tavşanlı, doğusunda Kütahya Merkez, batısında Çavdarhisar ve Emet, Güneyinde ise Gediz ve Altıntaş ilçeleri bulunmaktadır. Aslanapa ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aslanapa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aslanapa ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.834 nüfusa sahiptir.

Altıntaş Posta Kodu
Altıntaş Posta Kodu