İçeriğe geç

Aşkale Yol Tarifi

Erzurum Aşkale yol tarifi; yazımızda öncelikle Aşkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aşkale’ye nasıl gidilir? Aşkale yol tarifi? Aşkale yol haritası? Aşkale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aşkale İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Aşkale, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Aşkale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.507 km2’dir. Aşkale ilçesinin rakımı ise 1.661 m olarak hesaplanmıştır. Aşkale ilinin Kuzeyinde Bayburt, doğusunda ise Aziziye, batısında Erzincan, Güneyinde ise Çat ilçeleri bulunmaktadır. Aşkale ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aşkale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aşkale ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.152 nüfusa sahiptir.

Aşkale İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşkale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aşkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aşkale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aşkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aşkale’ye Nasıl Gidilir? Aşkale Yol Tarifi

Aşkale’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aşkale’ye gelebilirsiniz. Aşkale karayolu ile Erzurum şehir merkezine 52.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.181 km, Ankara’ya yaklaşık 818 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.534 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aşkale ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aşkale ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.