İçeriğe geç

Asarcık Yol Tarifi

Samsun Asarcık yol tarifi; yazımızda öncelikle Asarcık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Asarcık’a nasıl gidilir? Asarcık yol tarifi? Asarcık yol haritası? Asarcık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Asarcık İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Asarcık, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Asarcık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 253 km2’dir. Asarcık ilçesinin rakımı ise 802 m olarak hesaplanmıştır. Asarcık ilçesinin Kuzeyinde Kavak, Canik ve Tekkeköy, doğusunda Ayvacık, batısında Kavak, Güneyinde ise Amasya ve Ayvacık ilçeleri bulunmaktadır. Asarcık ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Asarcık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Asarcık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.778 nüfusa sahiptir.

Asarcık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Asarcık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Asarcık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Asarcık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Asarcık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Asarcık’a Nasıl Gidilir? Asarcık Yol Tarifi

Asarcık’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Asarcık’a gelebilirsiniz. Asarcık karayolu ile Samsun şehir merkezine 42.6 km, İstanbul’a yaklaşık 713 km, Ankara’ya yaklaşık 380 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.066 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Asarcık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Asarcık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.