İçeriğe geç

Artvin Yozgat Arası Kaç KM

Artvin Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Yozgat arası kaç km? Artvin Yozgat arası kaç saat? Artvin Yozgat yol tarifi? Artvin Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin Yozgat Arası Kaç KM

Artvin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 831 km’dir. Artvin Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 606 km’dir.

Artvin Yozgat Arası Kaç KM

Artvin Yozgat Arası Kaç Saat

Artvin Yozgat arası kaç saat; Artvin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 831 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Artvin Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 606 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Artvin Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 831 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.