İçeriğe geç

Artvin Yalova Arası Kaç KM

Artvin Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Yalova arası kaç km? Artvin Yalova arası kaç saat? Artvin Yalova yol tarifi? Artvin Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Artvin Yalova Arası Kaç KM

Artvin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1274 km’dir. Artvin Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1056 km’dir.

Artvin Yalova Arası Kaç KM

Artvin Yalova Arası Kaç Saat

Artvin Yalova arası kaç saat; Artvin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1274 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Artvin Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1056 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

2 saat

Artvin Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1274 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 102 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.