İçeriğe geç

Artvin Tunceli Arası Kaç KM

Artvin Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Tunceli arası kaç km? Artvin Tunceli arası kaç saat? Artvin Tunceli yol tarifi? Artvin Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Tunceli Arası Kaç KM

Artvin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 429 km’dir. Artvin Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 302 km’dir.

Artvin Tunceli Arası Kaç KM

Artvin Tunceli Arası Kaç Saat

Artvin Tunceli arası kaç saat; Artvin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 429 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Artvin Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 302 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Artvin Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 429 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.