İçeriğe geç

Artvin Sivas Arası Kaç KM

Artvin Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Sivas arası kaç km? Artvin Sivas arası kaç saat? Artvin Sivas yol tarifi? Artvin Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Artvin Sivas Arası Kaç KM

Artvin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 km’dir. Artvin Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 437 km’dir.

Artvin Sivas Arası Kaç KM

Artvin Sivas Arası Kaç Saat

Artvin Sivas arası kaç saat; Artvin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Artvin Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 437 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Artvin Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.