İçeriğe geç

Artvin Şırnak Arası Kaç KM

Artvin Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Şırnak arası kaç km? Artvin Şırnak arası kaç saat? Artvin Şırnak yol tarifi? Artvin Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin Şırnak Arası Kaç KM

Artvin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 671 km’dir. Artvin Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 412 km’dir.

Adana Aydın Arası Kaç KM

Artvin Şırnak Arası Kaç Saat

Artvin Şırnak arası kaç saat; Artvin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 671 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Artvin Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 412 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Artvin Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 671 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.