İçeriğe geç

Artvin Sinop Arası Kaç KM

Artvin Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Sinop arası kaç km? Artvin Sinop arası kaç saat? Artvin Sinop yol tarifi? Artvin Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin Sinop Arası Kaç KM

Artvin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 km’dir. Artvin Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 561 km’dir.

Artvin Sinop Arası Kaç KM

Artvin Sinop Arası Kaç Saat

Artvin Sinop arası kaç saat; Artvin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Artvin Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 561 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Artvin Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.