İçeriğe geç

Artvin Siirt Arası Kaç KM

Artvin Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Siirt arası kaç km? Artvin Siirt arası kaç saat? Artvin Siirt yol tarifi? Artvin Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Artvin Siirt Arası Kaç KM

Artvin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 km’dir. Artvin Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 363 km’dir.

Artvin Siirt Arası Kaç KM

Artvin Siirt Arası Kaç Saat

Artvin Siirt arası kaç saat; Artvin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Artvin Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 363 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Artvin Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.