İçeriğe geç

Artvin Rize Arası Kaç KM

Artvin Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Rize arası kaç km? Artvin Rize arası kaç saat? Artvin Rize yol tarifi? Artvin Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Artvin Rize Arası Kaç KM

Artvin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 160 km’dir. Artvin Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 111 km’dir.

Artvin Rize Arası Kaç KM

Artvin Rize Arası Kaç Saat

Artvin Rize arası kaç saat; Artvin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 160 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Artvin Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Artvin Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 111 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Artvin Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 160 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.