İçeriğe geç

Artvin Osmaniye Arası Kaç KM

Artvin Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Osmaniye arası kaç km? Artvin Osmaniye arası kaç saat? Artvin Osmaniye yol tarifi? Artvin Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Artvin Osmaniye Arası Kaç KM

Artvin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 km’dir. Artvin Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 664 km’dir.

Artvin Osmaniye Arası Kaç KM

Artvin Osmaniye Arası Kaç Saat

Artvin Osmaniye arası kaç saat; Artvin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 664 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Artvin Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.