İçeriğe geç

Artvin Niğde Arası Kaç KM

Artvin Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Niğde arası kaç km? Artvin Niğde arası kaç saat? Artvin Niğde yol tarifi? Artvin Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Artvin Niğde Arası Kaç KM

Artvin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 949 km’dir. Artvin Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 710 km’dir.

Artvin Niğde Arası Kaç KM

Artvin Niğde Arası Kaç Saat

Artvin Niğde arası kaç saat; Artvin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 949 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 710 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Artvin Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 949 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.