İçeriğe geç

Artvin Nevşehir Arası Kaç KM

Artvin Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Nevşehir arası kaç km? Artvin Nevşehir arası kaç saat? Artvin Nevşehir yol tarifi? Artvin Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Artvin Nevşehir Arası Kaç KM

Artvin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 km’dir. Artvin Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 671 km’dir.

Artvin Nevşehir Arası Kaç KM

Artvin Nevşehir Arası Kaç Saat

Artvin Nevşehir arası kaç saat; Artvin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Artvin Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Artvin Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 671 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Artvin Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 899 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.