İçeriğe geç

Artvin Muş Arası Kaç KM

Artvin Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Muş arası kaç km? Artvin Muş arası kaç saat? Artvin Muş yol tarifi? Artvin Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Artvin Muş Arası Kaç KM

Artvin Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 km’dir. Artvin Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 274 km’dir.

Artvin Muş Arası Kaç KM

Artvin Muş Arası Kaç Saat

Artvin Muş arası kaç saat; Artvin Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Artvin Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 274 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

50 dakika

Artvin Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 403 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.