İçeriğe geç

Artvin Merkez Yol Tarifi

Artvin Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Artvin Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Merkez’e nasıl gidilir? Artvin Merkez yol tarifi? Artvin Merkez yol haritası? Artvin Merkez İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Artvin Merkez, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Artvin Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,141 km2’dir. Artvin Merkez ilçesinin rakımı ise 345 m olarak hesaplanmıştır. Artvin Merkez İlçesinin, Kuzeyinde, Borçka, Doğusunda, Ardanuç Batısında, Murgul Güneyinde, Yusufeli ilçeleri bulunmaktadır. Artvin Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Artvin Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Artvin Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35,081 nüfusa sahiptir.

Artvin Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Artvin Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Artvin Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Artvin Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin Merkez’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Artvin Merkez’e Nasıl Gidilir? Artvin Merkez Yol Tarifi

Artvin Merkez’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Artvin Merkez’e gelebilirsiniz. Artvin Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1291 km, Ankara’ya yaklaşık 957 km, İzmir’den ise yaklaşık 1643 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.