Artvin Merkez Posta Kodu

Artvin Merkez Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Artvin Merkez Posta Kodu Sorgulama

Artvin Merkez’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Artvin Merkez ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Artvin Merkez, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin otuz ikinci en büyük ilçesidir. Artvin Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,141 km2’dir. Rakımı ise 345 m olarak hesaplanmıştır. Artvin Merkez İlçesinin, Kuzeyinde, Borçka, Doğusunda, Ardanuç Batısında, Murgul Güneyinde, Yusufeli ilçeleri bulunmaktadır. Artvin Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Kentin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Artvin Merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 34.007 nüfusa sahiptir.

Artvin Merkez Posta Kodu
Artvin Merkez Posta Kodu