İçeriğe geç

Artvin Kütahya Arası Kaç KM

Artvin Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Kütahya arası kaç km? Artvin Kütahya arası kaç saat? Artvin Kütahya yol tarifi? Artvin Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Artvin Kütahya Arası Kaç KM

Artvin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1292 km’dir. Artvin Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1023 km’dir.

Artvin Kütahya Arası Kaç KM

Artvin Kütahya Arası Kaç Saat

Artvin Kütahya arası kaç saat; Artvin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1292 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1023 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Artvin Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1292 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.