İçeriğe geç

Artvin Kırşehir Arası Kaç KM

Artvin Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Kırşehir arası kaç km? Artvin Kırşehir arası kaç saat? Artvin Kırşehir yol tarifi? Artvin Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin Kırşehir Arası Kaç KM

Artvin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952 km’dir. Artvin Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 690 km’dir.

Artvin Kırşehir Arası Kaç KM

Artvin Kırşehir Arası Kaç Saat

Artvin Kırşehir arası kaç saat; Artvin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 690 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Artvin Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.