İçeriğe geç

Artvin Kırıkkale Arası Kaç KM

Artvin Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Kırıkkale arası kaç km? Artvin Kırıkkale arası kaç saat? Artvin Kırıkkale yol tarifi? Artvin Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Artvin Kırıkkale Arası Kaç KM

Artvin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896 km’dir. Artvin Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 719 km’dir.

Artvin Kırıkkale Arası Kaç KM

Artvin Kırıkkale Arası Kaç Saat

Artvin Kırıkkale arası kaç saat; Artvin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Artvin Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Artvin Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 719 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Artvin Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.