İçeriğe geç

Artvin Kilis Arası Kaç KM

Artvin Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Kilis arası kaç km? Artvin Kilis arası kaç saat? Artvin Kilis yol tarifi? Artvin Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Kilis Arası Kaç KM

Artvin Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 876 km’dir. Artvin Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 643 km’dir.

Artvin Kilis Arası Kaç KM

Artvin Kilis Arası Kaç Saat

Artvin Kilis arası kaç saat; Artvin Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 876 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Artvin Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Artvin Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 643 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Artvin Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 876 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.