İçeriğe geç

Artvin Kastamonu Arası Kaç KM

Artvin Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Kastamonu arası kaç km? Artvin Kastamonu arası kaç saat? Artvin Kastamonu yol tarifi? Artvin Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin Kastamonu Arası Kaç KM

Artvin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 km’dir. Artvin Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 670 km’dir.

Artvin Kastamonu Arası Kaç KM

Artvin Kastamonu Arası Kaç Saat

Artvin Kastamonu arası kaç saat; Artvin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Artvin Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Artvin Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 670 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Artvin Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.