İçeriğe geç

Artvin Kars Arası Kaç KM

Artvin Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Kars arası kaç km? Artvin Kars arası kaç saat? Artvin Kars yol tarifi? Artvin Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Artvin Kars Arası Kaç KM

Artvin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 423 km’dir. Artvin Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 125 km’dir.

Artvin Kars Arası Kaç KM

Artvin Kars Arası Kaç Saat

Artvin Kars arası kaç saat; Artvin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 243 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 125 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 03 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Artvin Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 243 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.