İçeriğe geç

Artvin Karaman Arası Kaç KM

Artvin Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Karaman arası kaç km? Artvin Karaman arası kaç saat? Artvin Karaman yol tarifi? Artvin Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Karaman Arası Kaç KM

Artvin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 km’dir. Artvin Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 865 km’dir.

Artvin Karaman Arası Kaç KM

Artvin Karaman Arası Kaç Saat

Artvin Karaman arası kaç saat; Artvin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Artvin Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Artvin Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 865 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Artvin Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.