İçeriğe geç

Artvin Iğdır Arası Kaç KM

Artvin Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Iğdır arası kaç km? Artvin Iğdır arası kaç saat? Artvin Iğdır yol tarifi? Artvin Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Iğdır Arası Kaç KM

Artvin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 km’dir. Artvin Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 233 km’dir.

Artvin Iğdır Arası Kaç KM

Artvin Iğdır Arası Kaç Saat

Artvin Iğdır arası kaç saat; Artvin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 233 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Artvin Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 375 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.