İçeriğe geç

Artvin Hakkâri Arası Kaç KM

Artvin Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Hakkâri arası kaç km? Artvin Hakkâri arası kaç saat? Artvin Hakkâri yol tarifi? Artvin Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Hakkâri Arası Kaç KM

Artvin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 768 km’dir. Artvin Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 434 km’dir.

Artvin Hakkâri Arası Kaç KM

Artvin Hakkâri Arası Kaç Saat

Artvin Hakkâri arası kaç saat; Artvin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 768 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Artvin Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 434 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Artvin Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 768 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.