İçeriğe geç

Artvin Giresun Arası Kaç KM

Artvin Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Giresun arası kaç km? Artvin Giresun arası kaç saat? Artvin Giresun yol tarifi? Artvin Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Artvin Giresun Arası Kaç KM

Artvin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 km’dir. Artvin Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 290 km’dir.

Artvin Giresun Arası Kaç KM

Artvin Giresun Arası Kaç Saat

Artvin Giresun arası kaç saat; Artvin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Artvin Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Artvin Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 290 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Artvin Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.