İçeriğe geç

Artvin Erzincan Arası Kaç KM

Artvin Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Erzincan arası kaç km? Artvin Erzincan arası kaç saat? Artvin Erzincan yol tarifi? Artvin Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Artvin Erzincan Arası Kaç KM

Artvin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 km’dir. Artvin Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 254 km’dir.

Artvin Erzincan Arası Kaç KM

Artvin Erzincan Arası Kaç Saat

Artvin Erzincan arası kaç saat; Artvin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 254 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Artvin Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 378 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.