İçeriğe geç

Artvin Elazığ Arası Kaç KM

Artvin Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Elazığ arası kaç km? Artvin Elazığ arası kaç saat? Artvin Elazığ yol tarifi? Artvin Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Elazığ Arası Kaç KM

Artvin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 km’dir. Artvin Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 357 km’dir.

Artvin Elazığ Arası Kaç KM

Artvin Elazığ Arası Kaç Saat

Artvin Elazığ arası kaç saat; Artvin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 357 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Artvin Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 515 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.