İçeriğe geç

Artvin Çorum Arası Kaç KM

Artvin Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Çorum arası kaç km? Artvin Çorum arası kaç saat? Artvin Çorum yol tarifi? Artvin Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS  koordinatlarıdır.

Artvin Çorum Arası Kaç KM

Artvin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 822 km’dir. Artvin Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 577 km’dir.

Artvin Çorum Arası Kaç KM

Artvin Çorum Arası Kaç Saat

Artvin Çorum arası kaç saat; Artvin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 822 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Artvin Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 577 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Artvin Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 822 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.