İçeriğe geç

Artvin Çankırı Arası Kaç KM

Artvin Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Çankırı arası kaç km? Artvin Çankırı arası kaç saat? Artvin Çankırı yol tarifi? Artvin Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Çankırı Arası Kaç KM

Artvin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 km’dir. Artvin Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 711 km’dir.

Artvin Çankırı Arası Kaç KM

Artvin Çankırı Arası Kaç Saat

Artvin Çankırı arası kaç saat; Artvin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Artvin Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Artvin Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 711 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Artvin Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.