İçeriğe geç

Artvin Çanakkale Arası Kaç KM

Artvin Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Çanakkale arası kaç km? Artvin Çanakkale arası kaç saat? Artvin Çanakkale yol tarifi? Artvin Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Çanakkale Arası Kaç KM

Artvin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1691 km’dir. Artvin Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1301 km’dir.

Artvin Çanakkale Arası Kaç KM

Artvin Çanakkale Arası Kaç Saat

Artvin Çanakkale arası kaç saat; Artvin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1691 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. Artvin Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat sürmektedir. Artvin Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1301 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 14 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21saat

Uçak ile;

2 saat 14 dakika

Artvin Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1691 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 94 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 136 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.