İçeriğe geç

Artvin Burdur Arası Kaç KM

Artvin Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Burdur arası kaç km? Artvin Burdur arası kaç saat? Artvin Burdur yol tarifi? Artvin Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Burdur Arası Kaç KM

Artvin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1396 km’dir. Artvin Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1064 km’dir.

Artvin Burdur Arası Kaç KM

Artvin Burdur Arası Kaç Saat

Artvin Burdur arası kaç saat; Artvin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1396 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1064 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Artvin Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1396 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.