İçeriğe geç

Artvin Bitlis Arası Kaç KM

Artvin Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Bitlis arası kaç km? Artvin Bitlis arası kaç saat? Artvin Bitlis yol tarifi? Artvin Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Artvin Bitlis Arası Kaç KM

Artvin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 km’dir. Artvin Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 311 km’dir.

Artvin Bitlis Arası Kaç KM

Artvin Bitlis Arası Kaç Saat

Artvin Bitlis arası kaç saat; Artvin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Artvin Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 311 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Artvin Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.