İçeriğe geç

Artvin Bingöl Arası Kaç KM

Artvin Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Bingöl arası kaç km? Artvin Bingöl arası kaç saat? Artvin Bingöl yol tarifi? Artvin Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Bingöl Arası Kaç KM

Artvin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 377 km’dir. Artvin Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 280 km’dir.

Artvin Bingöl Arası Kaç KM

Artvin Bingöl Arası Kaç Saat

Artvin Bingöl arası kaç saat; Artvin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 377 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 280 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

52 dakika

Artvin Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 377 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.