İçeriğe geç

Aydın Artvin Arası Kaç KM

Aydın Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Aydın ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aydın Artvin arası kaç km? Aydın Artvin arası kaç saat? Aydın Artvin yol tarifi? Aydın Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aydın ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Aydın Artvin Arası Kaç KM

Aydın Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1571 km’dir. Aydın Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1205 km’dir.

Aydın Artvin Arası Kaç KM

Aydın Artvin Arası Kaç Saat

Aydın Artvin arası kaç saat; Aydın Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1571 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Aydın Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1205 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Aydın Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Aydın Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1571 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 87 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 126 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Aydın Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Aydın Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.