İçeriğe geç

Artvin Ardahan Arası Kaç KM

Artvin Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Artvin ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artvin Ardahan arası kaç km? Artvin Ardahan arası kaç saat? Artvin Ardahan yol tarifi? Artvin Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artvin ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin Ardahan Arası Kaç KM

Artvin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 115 km’dir. Artvin Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 75 km’dir.

Artvin Ardahan Arası Kaç KM

Artvin Ardahan Arası Kaç Saat

Artvin Ardahan arası kaç saat; Artvin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 115 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Artvin Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 75 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

35 dakika

Artvin Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Artvin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 115 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Artvin Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Artvin Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.