İçeriğe geç

Artuklu Yol Tarifi

Mardin Artuklu yol tarifi; yazımızda öncelikle Artuklu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artuklu’ya nasıl gidilir? Artuklu yol tarifi? Artuklu yol haritası? Artuklu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artuklu İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Artuklu, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Artuklu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 885 km2’dir. Artuklu ilçesinin rakımı ise 938 m olarak hesaplanmıştır. Artuklu ilçesinin Kuzeyinde Savur ve Mazıdağı, doğusunda Yeşilli, Ömerli ve Nusaybin, batısında Mazıdağı ve Kızıltepe, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Artuklu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Artuklu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Artuklu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 178.154 nüfusa sahiptir.

Artuklu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Artuklu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Artuklu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Artuklu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artuklu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Artuklu’ya Nasıl Gidilir? Artuklu Yol Tarifi

Artuklu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Artuklu’ya gelebilirsiniz. Artuklu karayolu ile Mardin şehir merkezine 37.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.503 km, Ankara’ya yaklaşık 1.067 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.475 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Artuklu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Artuklu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.