İçeriğe geç

Artova Yol Tarifi

Tokat Artova yol tarifi; yazımızda öncelikle Artova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Artova’ya nasıl gidilir? Artova yol tarifi? Artova yol haritası? Artova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Artova İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Artova, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Artova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Artova ilçesinin rakımı ise 1.184 m olarak hesaplanmıştır. Artova ilçesinin Kuzeyinde Pazar, doğusunda Tokat Merkez, batısında Zile, Güneyinde ise Sulusaray ve Yeşilyurt ilçeleri bulunmaktadır. Artova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Artova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Artova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.374 nüfusa sahiptir.

Artova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Artova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Artova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Artova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Artova’ya Nasıl Gidilir? Artova Yol Tarifi

Artova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Artova’ya gelebilirsiniz. Artova karayolu ile Tokat şehir merkezine 34.7 km, İstanbul’a yaklaşık 806 km, Ankara’ya yaklaşık 353 km, İzmir’den ise yaklaşık 957 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Artova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Artova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.