İçeriğe geç

Artova Posta Kodu

Artova Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Artova Posta Kodu Sorgulama

Artova’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Artova ilçesi Hakkında

Artova ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz on üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Artova, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Artova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Rakımı ise 1.184 m olarak hesaplanmıştır. Artova ilçesinin Kuzeyinde Pazar, doğusunda Tokat Merkez, batısında Zile, Güneyinde ise Sulusaray ve Yeşilyurt ilçeleri bulunmaktadır. Artova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Artova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Artova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.132 nüfusa sahiptir.

Artova Posta Kodu
Artova Posta Kodu