İçeriğe geç

Arsuz Yol Tarifi

Hatay Arsuz yol tarifi; yazımızda öncelikle Arsuz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arsuz’a nasıl gidilir? Arsuz yol tarifi? Arsuz yol haritası? Arsuz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arsuz İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Arsuz, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Arsuz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 462 km2’dir. Arsuz ilçesinin rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Arsuz ilinin doğusunda ise Belen, Güneyinde ise Samandağ ilçeleri bulunmaktadır. Arsuz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arsuz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arsuz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 92.749 nüfusa sahiptir.

Arsuz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arsuz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arsuz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arsuz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arsuz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Arsuz’a Nasıl Gidilir? Arsuz Yol Tarifi

Arsuz’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arsuz’a gelebilirsiniz. Arsuz karayolu ile Hatay şehir merkezine 80.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.096 km, Ankara’ya yaklaşık 661 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.069 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arsuz ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arsuz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.