İçeriğe geç

Arsuz Posta Kodu

Arsuz Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Arsuz Posta Kodu Sorgulama

Arsuz’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Arsuz ilçesi Hakkında

Arsuz ilçesi alan olarak Hatay ilinin dördüncü en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Arsuz, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Arsuz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 462 km2’dir. Rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Arsuz ilinin doğusunda ise Belen, Güneyinde ise Samandağ ilçeleri bulunmaktadır. Arsuz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arsuz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arsuz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 97.217 nüfusa sahiptir.

Arsuz Posta Kodu
Arsuz Posta Kodu