İçeriğe geç

Arsin Yol Tarifi

Trabzon Arsin yol tarifi; yazımızda öncelikle Arsin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arsin’e nasıl gidilir? Arsin yol tarifi? Arsin yol haritası? Arsin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arsin İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Arsin, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Arsin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 157 km2’dir. Arsin ilçesinin rakımı ise 24 m olarak hesaplanmıştır. Arsin ilçesinin doğusunda Araklı, batısında Yomra, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Arsin ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arsin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arsin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.063 nüfusa sahiptir.

Arsin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arsin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arsin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arsin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arsin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Arsin’e Nasıl Gidilir? Arsin Yol Tarifi

Arsin’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arsin’e gelebilirsiniz. Arsin karayolu ile Trabzon şehir merkezine 62.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.084 km, Ankara’ya yaklaşık 750 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.436 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arsin ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.