İçeriğe geç

Arsin Posta Kodu

Arsin Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Arsin Posta Kodu Sorgulama

Arsin’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Arsin ilçesi Hakkında

Arsin ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yetmiş altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Arsin, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Arsin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 375 km2’dir. Rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Arsin ilçesinin doğusunda Ortahisar, batısında Çarşamba ve Vakfıkebir, Güneyinde ise Düzköy ve Maçka ilçeleri bulunmaktadır. Arsin ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arsin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arsin ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 31.525 nüfusa sahiptir.

Arsin Posta Kodu
Arsin Posta Kodu