İçeriğe geç

Arpaçay Yol Tarifi

Kars Arpaçay yol tarifi; yazımızda öncelikle Arpaçay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arpaçay’a nasıl gidilir? Arpaçay yol tarifi? Arpaçay yol haritası? Arpaçay İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arpaçay İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Arpaçay, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Arpaçay İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.165 km2’dir. Arpaçay ilçesinin rakımı ise 1.695 m olarak hesaplanmıştır. Arpaçay ilçesinin Kuzeyinde Ardahan, doğusunda Akyaka, batısında Susuz, Güneyinde ise Kars Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Arpaçay ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arpaçay İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arpaçay ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.645 nüfusa sahiptir.

Arpaçay İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arpaçay Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arpaçay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arpaçay Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arpaçay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Arpaçay’a Nasıl Gidilir? Arpaçay Yol Tarifi

Arpaçay’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arpaçay’a gelebilirsiniz. Arpaçay karayolu ile Kars şehir merkezine 55.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.481 km, Ankara’ya yaklaşık 1.118 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.834 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kars Şehir Merkezinde yer alan Kars Harakani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kars Harakani Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arpaçay ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kars’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kars demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arpaçay ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.