İçeriğe geç

Arnavutköy Yol Tarifi

İstanbul Arnavutköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Arnavutköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arnavutköy’e nasıl gidilir? Arnavutköy yol tarifi? Arnavutköy yol haritası? Arnavutköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arnavutköy İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Arnavutköy, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Arnavutköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 453 km2’dir. Arnavutköy ilçesinin rakımı ise127 m olarak hesaplanmıştır. Arnavutköy ilçesinin, doğusunda ise Eyüp, batısında Çatalca, Güneyinde ise Başakşehir, Esenyurt ve Büyükçekmece ilçeleri bulunmaktadır. Arnavutköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arnavutköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arnavutköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 282.488 nüfusa sahiptir.

Arnavutköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arnavutköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arnavutköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arnavutköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arnavutköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Arnavutköy’e Nasıl Gidilir? Arnavutköy Yol Tarifi

Arnavutköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arnavutköy’e gelebilirsiniz. Arnavutköy karayolu ile İstanbul şehir merkezine 48.6 km, Bursa’ya yaklaşık 185 km, Ankara’ya yaklaşık 496 km, İzmir’den ise yaklaşık 510 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arnavutköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arnavutköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.