İçeriğe geç

Armutlu Yol Tarifi

Yalova Armutlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Armutlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Armutlu’ya nasıl gidilir? Armutlu yol tarifi? Armutlu yol haritası? Armutlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Armutlu İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Armutlu, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Armutlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 166 km2’dir. Armutlu ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Armutlu ilçesinin Kuzeyinde Çınarcık, doğusunda Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Armutlu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Armutlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Armutlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.543 nüfusa sahiptir.

Armutlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Armutlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Armutlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Armutlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Armutlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Armutlu’ya Nasıl Gidilir? Armutlu Yol Tarifi

Armutlu’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Armutlu’ya gelebilirsiniz. Armutlu karayolu ile Yalova şehir merkezine 55.7 km, İstanbul’a yaklaşık 147 km, Ankara’ya yaklaşık 470 km, İzmir’den ise yaklaşık 406 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yalova’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yalova demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Armutlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.